• Pomponozaury w Placówce

• 26.02.2024
          •

Dziś Światowy Dzień Dinozaura. Ponieważ te prehistoryczne zwierzęta, jak wiadomo, wyginęły, postanowiliśmy w ramach zajęć stworzyć własne – POMPONZAURY. Zobaczcie efekty naszych działań – pracę Julki i Marcina zrealizowane pod bacznym okiem p.Mai i p.Marcina.

• XXXIV Konferencja poświęcona problemom wspierania rozwoju osób niepełnosprawnych

• 19.02.2024
          • Dziś udostępniamy zaproszenie Stowarzyszenia "Bardziej Kochani":

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na naszą 34 już konferencję. Mamy trochę więcej obaw i niepewności niż zazwyczaj. Czasy się zmieniają i my się w nich zmieniamy, a właściwie, należałoby powiedzieć, powinniśmy się zmieniać. Dotyczy to także, a może przede wszystkim tego, co robimy. Historia naszych konferencyjnych spotkań sięga roku 2003 – wtedy była pierwszą dla rodziców a jedną z nielicznych w ogóle. Przez lata namnożyło się tyle konferencji, że nie sposób za nimi nadążyć, a wśród możliwych tematów trudno znaleźć takie, które nie były poruszane. Zaczynamy się zastanawiać czy jest jeszcze o czym wspólnie rozmawiać, czy są jeszcze pytania, na które nie znalazły się odpowiedzi, czy forma konferencji nie zestarzała się na tyle, że staje się już nieprzydatna. Tak czy owak próbujemy. Tym razem temat jest adresowany rzec by można synkretycznie – dotyczy dzieci ale w równy sposób także i ich rodziców. Zajmujemy się wspomaganiem rozwoju naszych niepełnosprawnych dzieci ale także tym, jak ta rehabilitacja wpływa na sposób bycia i myślenia ich rodziców. Czy daje im nadzieję i jak długo ta nadzieja żyje w ich świadomości. A poza tym jaka to nadzieja i na co. Tu nie kończę, ale wszyscy rodzice dzieci z zespołem Downa wiedzą jaki ten koniec może być. Na zamknięcie tekstu – pytanie omijające – czy jest to możliwe, a jeśli tak to – cytując osła ze Shreka – jak daleko jeszcze. Bardzo serdecznie Państwa zapraszam na nasze spotkanie.

Ewa Suchcicka Prezes Zarządu Stowarzyszenia

• Wycieczka do Kościoła Św. Anny

• 18.02.2024
          • W czwartek Ada, Julia, Kacper, Piotr, Kuba, Witek, Augustyn oraz Krzyś wybrali się na Krakowskie Przedmieście, gdzie mieli niezwykłą okazję zobaczyć, usłyszeć, a nawet zagrać na organach w kościele św.Anny! Dziękujemy panu organiście za miłe przyjęcie, a pani Mai z Placówki za zorganizowanie tego wyjścia i piękne doświadczenie!

• 13-te urodziny Michała

• 18.02.2024
          • Michał ma już 13 lat! Impreza była świetna! Tort był przepyszny, a prezenty wyjątkowe! Bawiliśmy się przy muzyce, którą dobrze już znamy z naszego przedstawienia! Kochany Michale! Z okazji urodzin życzymy Ci spełnienia marzeń, uśmiechu każdego dnia, dużo radości, miłości i zdrówka! Rośnij duży!

• 18.02.2024
          • Co to był za karnawał! Sala gimnastyczna zamieniła się w piękną salę balową na której odbył się prawdziwy bal! Bawiły się księżniczki i policjanci, kowbojki i kowboje, postacie z bajek i baśni, bohaterowie książek, a nawet arabski szejk To był niezapomniany bal i niezapomniana zabawa w walentynkowej oprawie!

• Egzotyczna wycieczka

• 11.02.2024
          • Kiedy dokoła zimno i ponuro, chciało by się czasem trafić do tropikalnego lasu. Czy to możliwe? Klasy A i B przysposabiające do pracy zorganizowały taką egzotyczną wycieczkę.  Popatrzcie na nasze zdjęcia! Luty w Warszawie, a my w dżungli pod palmami.   Na miejsce dotarliśmy nie samolotem tylko ...  tramwajem. I to tylko 4 przystanki. Czy ktoś wie gdzie jesteśmy?

• 16-te urodziny Augustyna

• 11.02.2024
          • Swoje 16- te urodziny obchodził ostatnio Augustyn! Tynku! Życzymy Ci spełnienia marzeń! Bądź szczęśliwy, radosny i zawsze uśmiechnięty! Żyj nam 100 lat!

• 14-te urodziny Mikołaja

• 11.02.2024
          • 8 lutego swoje 14-te urodziny obchodzi Mikołaj z klasy D! Tort był wyjątkowy, bo pączkowy! Była zabawa, tańce i upominki! Miki! Życzymy Ci dużo radości, zabawy, super prezentów i dobrych kolegów! Spełnienia marzeń!

• 14-te urodziny Kacpra

• 11.02.2024
          • W klasie E świętowaliśmy czternaste urodziny Kacpra. Naszemu jubilatowi życzymy codziennie stu powodów do radości, fajnych przygód i ciekawych podróży.

• Urodziny Zosi i Mateusza

• 11.02.2024
          • W piątek klasy A i B świętowały urodziny Zosi i Mateusza z klasy A. Śpiewaliśmy "Sto lat", składaliśmy życzenia, były prezenty i laurki a do tego pyszne torty i przekąski! Zosiu, Mateuszu, życzymy Wam wszystkiego najlepszego!

• Dokarmiamy ptaki

• 11.02.2024
          • Klasa D codziennie przez okna ze swojej sali obserwuje ptaki, które odwiedzają nasz ogród. Chłopcy przygotowali dla nich pożywienie - połączyli ziarna słonecznika, siemię lniane, kaszę jaglaną i sezam. Mamy nadzieję, że sikorkom, wróblom i kosom posmakuje ta przekąska. Ale nie tylko ptaki dostały coś pysznego. Dziś na deser w klasie D były pyszne gofry! Tak pyszne, że szybko znikały z naszych talerzy i nie zdążyliśmy zrobić zdjęć…. #LaboratoriaPrzyszłości

• CSW „Duet- Pieśń z wszechświata”

• 11.02.2024
          • Klasa G wybrała się na wyjątkową wystawę do Zamku Ujazdowskiego @CSW „Duet- Pieśń z wszechświata”. Ta niezwykła uczta dla zmysłów była dla nas początkiem ciekawych rozmów o świecie

• Centrum Pieniądza

• 11.02.2024
          • W styczniowy piątek klasy PDP odwiedziły "Centrum Pieniądza". To bardzo ciekawe miejsce. Warto się tam wybrać i to nie raz!

• 11-te urodziny Lenki

• 11.02.2024
          • 8 stycznia świętowaliśmy 11-te urodziny Lenki! Kochana Lenko! Życzymy Ci uśmiechu, radości, zdrówka i wszystkiego o czym marzysz! Żyj nam 100 lat!